BASIN AÇIKLAMALARI

Habergazete.com Sayfasında Yayınlanan Bir Habere Reddiye!!

 Hizb-ut Tahrir, ideolojisi İslam olan siyasi bir partidir ve ameli de İslami fikirlerini temel alan siyasettir.

Söz konusu yayın organının 24.05.2010 tarihinde yer verdiği gerçek dışı haberinde Gülen cemaatinin Kırgızistan'da çok sayıda kanlı eyleme imza atan Hizb-ut Tahrir örgütüne ekonomik destek verdiği ileri sürülerek "Gülen Cemaati, Kırgızistan'ın güneyinde Hizb-ut Tahrir adlı örgüte açık bir şekilde mali destek sunuyor. Nitekim ABD'nin Kırgızistan'daki Manas hava limanındaki varlığını sürdürebilmek için Hizb-ut Tahrir örgütünü aktifleştirdiği belirtiliyor." şeklinde ifadelere yer verilmektedir. Haberin sadece metni incelendiğinde bile asparagas bir haber olarak kendini ele vermektedir. Bu nedenle de herhangi bir mesnet ya da delile de başvurmaya gerek görülmeyerek masa başında hazırlanmış düzmece bir haberdir. Tüm bunlara rağmen biz yine de Allah'ın izniyle hedefini gerçekleştirmesine ramak kala, hala Hizb-ut Tahrir'den bihaber olan ya da Hizb-ut Tahrir'e aşağılık iftiralarla saldırma görevi üstlenmiş bu taşeron yayın organı yetkililerine aşağıdaki hususları belirtmek isteriz:

Birincisi; Hizb-ut Tahrir, ideolojisi İslam olan siyasi bir partidir ve ameli de İslami fikirlerini temel alan siyasettir. Kurulduğu 1953 yılından bugüne kadar ve çalışma yaptığı elliyi aşkın beldede takip ettiği Resulullah [SallAllahu Aleyhi ve Sellem]'in İslami Devleti kurma metodu gereği hiçbir zaman maddi silahlı eylemi benimsememiştir. Hal böyleyken Kırgızistan da dahil, birçok İslami beldede hizbin şebabı hapse atılmakta, türlü türlü işkencelere maruz kalmaktadır. Hizbin şebabına yönelik tüm bu işkence ve eziyetler, Kıgızistan'da sömürgeci kafir ABD'ye boyun bükerek Manas Askeri Üssü'ne izin veren o zamanın Bakıyev'i gibi muadili olan diğer uşak ve hain yönetimlerle fikri ve siyasi mücadelede bulundukları içindir.

İkincisi; Hizb-ut Tahrir, küresel olarak yürüttüğü çalışmasında kendi şebabı dışında başka hiçbir yerden maddi yardım almamıştır. Hizb-ut Tahrir çalışma yaptığı hiçbir beldeye hiçbir oluşumun şemsiyesi altında girmediği gibi, hiçbir oluşumun da desteğine muhtaç değildir. Parti, hedefi olan Nübüvvet Minhacı Üzere İkinci Raşidi Hilafet'i ikame etmeye muktedirdir ve İslami beldelerden, başta ABD ve İngiltere olmak üzere tüm sömürgeci kafirlerin kökünü kazıyacaktır, Allah'ın izniyle.

Son olarak; Hizb-ut Tahrir'e bugüne kadar sayısız iftiralar atılmış, hiçbiri İslami ümmetin Hizb-ut Tahrir'e olan güvenini sarsamadığı gibi, aksine partiye olan teveccühü artırmıştır. Bu iftiralar, ancak sahibi olan müfteri azınlığı küçültmeye yaramıştır.

 

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Resmi Sözcülüğü

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.