BASIN AÇIKLAMALARI

Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti, Pakistan Resmi Sözcüsü Üstad Naveed Butt'un Serbest Bırakılması İçin Pakistan Büyükelçiliğine Bir Heyet Gönderdi

Hizb-ut Tahrir / Pakistan Vilayeti Resmi Sözcüsü Üstad Naveed Butt, 11 Mayıs 2012 tarihinde çocuklarının gözü önünde haydut Pakistan rejimine bağlı kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılmış ve o günden sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştır. İslam ümmetini tek bir çatı altında birleştirecek olan Raşidi Hilafet Devletinin yeniden ikame edilmesi için çalışan Butt, hayra davette öncekilerin yolunda yürümek ve bu yolda tüm zorluklara katlanmak için yemin eden muhlis dava adamlarından yalnızca biridir.

Bugün, Hizb-ut Tahrir / Pakistan Vilayeti Resmi Sözcüsü Üstad Naveed Butt'un serbest bırakılması için Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti'nden bir heyet, Pakistan Büyükelçiliğine giderek bu konu hakkında Büyükelçi ile görüşmek istemişlerdir. Görüşme talebinin kabul edilmemesi üzerine de Hizb-ut Tahrir / Pakistan Vilayeti tarafından kaleme alınan "Onlardan Ancak Aziz ve Hamid Olan Allah'a İman Ettikleri İçin İntikam Aldılar [Buruc 8] " başlıklı bildiriyi Türkçe, Urduca, Arapça ve İngilizce olarak yetkililere teslim etmişlerdir.

Hizb-ut Tahrir / Türkiye Vilayeti olarak bizler, özelde haydut Pakistan rejimine, genelde ise tüm zalim rejimlere şöyle sesleniyoruz: Hepiniz bilesiniz ki Hizb-ut Tahrir'in muhlis ve muttaki gençlerine karşı yapılan bu zalimane uygulamalar, bizlerin azmini ve ecrini artırtmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Yaptığınız takipler, iftiralar, tutuklamalar, kaçırmalar ve öldürmeler, Hizb-ut Tahrir'i hedefine yürümekten alıkoymayacak, Allah'ın vaadi ve Rasûlünün müjdesi olan İkinci Raşidi Hilafet Devleti'nin kurulmasına da engel olamayacaktır. Bu zalimane uygulamalar sadece ve sadece sizlerin cürmünü artıracak ve Allah katındaki vebalinizi çoğaltacaktır.

وَلاَ تَحْسَبَنَّ اللّهَ غَافِلاً عَمَّا يَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا يُؤَخِّرُهُمْ لِيَوْمٍ تَشْخَصُ فِيهِ الأَبْصَار Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak, Allah onları (cezalandırmayı) gözlerin dışa fırlayacağı bir güne erteliyor"

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.