BASIN AÇIKLAMALARI

Tatbikatın Ertelenmesi, Yeni Amerikan Stratejisinin Bir Gereğidir!

Zira AKP, Türkiye'deki Müslüman halkın Yahudi varlığına karşı beslediği akidesinden kaynaklanan nefret duygularının gereğini ne zaman yerine getirdi ki bugün getirsin!

Bu yıl 12-23 Ekim tarihleri arasında Konya'da yapılması planlanan "Anadolu Kartalı" adlı uluslararası hava tatbikatına "İsrail" uçaklarının katılmayacağı haberleri basında yer aldı. Bu bağlamda el-Arabiyye televizyonunun sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, halkın tatbikata "İsrail'in" katılmasını istemediğini, bu nedenle tatbikatın uluslararası bölümünü ertelediklerini ifade etti.

كَبُرَتْ كَلِمَةً تَخْرُجُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ إِن يَّقُولُونَ إِلاَّ كَذِبًا

"Ağızlarından çıkan, ne büyük, (ne ağır) bir söz oldu! Onlar ki yalandan başkasını söylemezler.[el-Kehf 5]

Hilafet Devleti yıkıldıktan sonra sömürgeci kafirlerin Müslümanların göğsüne sapladığı zehirli hançer  "İsrail'i" tanıyan ilk İslam ülkesi Türkiye Cumhuriyeti, Filistin'deki Müslüman kardeşlerimize karşı onca vahşet işlemesine rağmen gerek geçmiş hükümetler döneminde olsun gerekse mevcut AKP hükümeti döneminde olsun her zaman Yahudi varlığı ile sıcak ve samimi diplomatik ve askeri ilişkiler kurmuştur.

Madem Erdoğan, halk "İsrail'in" katılmasını istemedi diye tatbikatın uluslararası bölümünü ertelediklerini söylüyor o halde ne diye tatbikatı iptal etmediler de ertelediler? Erdoğan bu sözünde samimi olsaydı tatbikatı ertelemezler iptal ederlerdi nitekim tatbikatın iptal edilmeyip şimdilik ertelenmesi demek ileriki zamanlarda yapılacağı anlamına gelir. Bu da göstermektedir ki şu anki bölgesel konjoktür Yahudi varlığının da katılacağı böylesi bir tatbikatın ertelenmesini gerektirmektedir. Yoksa bunun halkın Yahudi varlığını istememesiyle hiçbir ilgisi yoktur. Zira AKP, Türkiye'deki Müslüman halkın Yahudi varlığına karşı beslediği akidesinden kaynaklanan nefret duygularının gereğini ne zaman yerine getirdi ki bugün getirsin!

Madem Erdoğan, halk "İsrail'in" katılmasını istemedi diye tatbikatın uluslararası kısmını iptal ettiklerini söylüyor o halde ne diye iktidarda oldukları halde 2001 yılından beri her sene düzenli olarak bu tatbikatları yapmışlardır? Çünkü tatbikatın ertelenmesi yeni Amerikan yönetiminin bölgede AKP hükümetine biçtiği rolün bir gereğidir.

Ayrıca ertelenmemiş olsaydı tatbikata Yahudi varlığının yanı sıra Amerika ile İtalya da katılacaktı. O halde Erdoğan, Türkiye'deki Müslümanların bu tatbikata Amerika ile İtalya'nın katılmasını istediğini iddia etmektedir. Yahudi varlığı ile Amerika ve İtalya arasında ne fark var! Ha Yahudi varlığı ha Amerika ha İtalya hepsi de birer küfür devleti olup Müslümanların baş düşmanıdır. Bütün bunların sonucunda ortaya çıkmaktadır ki Erdoğan'ın bu açıklaması, Türkiye'deki Müslümanların metamorfoz Yahudi varlığına karşı olan nefret ve öfke duygularını istismar etmekten öte bir şey değildir. Son olarak deriz ki: Türkiye'deki Müslüman halkın sesine kulak vermek Yahudi varlığı ile yapılacak tatbikatın ertelenmesiyle değil Yahudi varlığını kökünden kazıyacak orduları harekete geçirmekle olur!

 

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir Türkiye Resmi Sözcülüğü

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.