BASIN AÇIKLAMALARI

Ya Kahhar! Kâfir Amerika'yı Kahret Ya Muzîl! Suriye Zalimini Zelil Kıl

Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti, Türkiye'nin birçok şehrinde 04 Ağustos Pazar günü sabah namazında "Uyumuyoruz Tüm Zalimlere Karşı Kunut Yapıyoruz" başlıklı bir dua etkinliği düzenledi. Türkiye'nin doğusu Erzurum'dan batısı İstanbul'a, Kuzeyi Samsun'dan, güneyi Hatay'a kadar bir çok şehrinde gerçekleştirilen kunut etkinliklerinde Müslümanlar; İslam beldelerinde Müslümanların yaşadıkları zulüm ve katliamlar için Allah Subhanehu Ve Teala'dan nusret talep ettiler. Kunutlarda özellikle kâfir Amerika ve Suriye zalimi katil Beşşar'a lanetler yağdırıldı.

Çeçenistan'dan Özbekistan'a, Afganistan'dan Doğu Türkistan'a, Keşmir'den Burma'ya, Filistin'den Mısır ve Suriye'ye tüm İslam beldelerindeki zulümlerin çıbanbaşı ve fesadın merkezi ABD yöneticilerini, bu acılara rağmen kâfirler ile işbirliği yapan hain devletlerin yöneticilerini ve halkına zulmeden zalim ve katil yöneticileri Allah'a şikâyet eden Türkiye'deki Müslümanlar, kurtuluş için Raşid-i Hilafet Devletinin kurulması niyazında bulundular. Kunutlarda şu dualar yapıldı:

Allah'ım! Küfrün ve fesadın merkezi olan Amerika'nın kuvvetini başlarına geçir. Allah'ım! Onların tümü senin gücünün farkındadır. Allah'ım! Onlar arzında fesadı yayıyorlar. Onlar sana kulluk eden müminleri öldürüyorlar. Onlar dinini aşağıladılar. O kâfirler; Cezayir de, Keşmir de, Bosna da, Çeçenistan da, Özbekistan da, Afganistan da, Doğu Türkistan da, Irakta, Filistin de Burma'da, Mısır'da ve şimdi Suriye'de kardeşlerimizi katlettiler. Kız kardeşlerimizin iffetlerine leke sürdüler. Çocuklarımıza şer bulaştırdılar. Ya Kahhar! Amerika kâfirini kahret. Ya Kahhar! İsrail kâfirini kahret. Ya Muzil! Suriye Zalimini zelil kıl. Onun boynunun devrildiği günleri yaklaştır Allah'ım!

Allah'ım Suriye zalimine yarım eden İslam beldelerinin yöneticilerini, İran'ın yöneticilerini en şiddetli bir şekilde cezalandır. Allah'ım hepsinden güçlüsün, her şeyden haberdarsın. Allah'ım onlara gücünle karşılık ver. Allah'ım gökyüzünü onların başlarına çevir. Onları beldelerimizden çıkar. Onların devletlerini parçala. Allah'ım İslam'a ve Müslümanlara yardım et. Raşid-i Hilafeti bize nasip et Ya Rabb! Yeniden İkinci Raşid-i Hilafet Devletini kurmayı bizlere nasip et Ya Rab! Kâfirlere rağmen, yahudilere rağmen, zalimlere rağmen ve hainlere rağmen Raşid-i Hilafet Devletini kurmayı bize nasip et Ya Rabb!

Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti Medya Bürosu olarak, davetlere icabet ederek bu kunutlara katılan Türkiye'deki Müslümanlara teşekkür ediyoruz. Allah Subhanehu Ve Teala'dan, Ramazan ayının bu son günlerinde Rabbimizin rahmet ve mağfiretine sığınarak yakaran ve isteyen Müslümanların dualarına icabet etmesini niyaz ediyoruz.  Allah Subhanehu Ve Teala'dan nusretini yakınlaştırmasını, acı ve kederlerle geçirdiğimiz Ramazan orucumuzu, Raşid-i Hilafet Devleti'nin kurulmasıyla bayram sevincine dönüştürmesini niyaz ediyoruz.

PDF'i indirmek için tıklayınız

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!
Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.